top of page
Vyhledat

Á HOP TEAMGYM - PRAHA

Vážení příznivci PRUŽINEK,


v sobotu 26.3.2022 oddíl PRUŽINEK z TJ Sokol Frýdek-Místek a poprvé také oddíl PRUŽINEK z TJ SOKOL STAŘÍČ odcestoval na nedělní závod v teamgymu s názvem A HOP do Prahy. Na tento závod se naše děti připravovaly velmi pečlivě, což trenérky hodnotily velice pozitivně již na středečním generální tréninku.

Všechna čtyři družstva se mohla těšit na sobotní odpolední odjezd. Bohužel nám v pátek Adélka, Alička a Elenka onemocněly, a tak se musela družstva promíchat a improvizovat. Je nám velice líto, že zbytek družstva Terezka, Barunka a Laurinka musel zůstat doma a držet palce na dálku, ale bohužel, i to ke sportu patří.

Cesta do Prahy byla báječná. Děvčátka a naše nejstarší slečny si svou cestu vlakem zpestřily svou veselou povahou a trenérky byly jen a jen pyšné na své svěřenkyně, které jdou příkladem mladším dětem. Velice trenérkám pomáhaly, jelikož do Prahy cestovaly i 5-ti leté závodnice bez rodičů.


Sobotní ubytování v hotelu GOLF byl velice dobrý výběr a holky si užily servis krásného hotelu.


Huráááá, a už je konečně neděle.


SK GYMSPORT PRAHA připravil závod, který byl pro naše děti velmi povedený.

Máme velké štěstí, že jsme mohli do závodu přihlásit 3 kategorie družstev, neboť si tak může zazávodit více dětí.


Nejmladší děti z oddílu PRUŽINKY TJ SOKOL STAŘÍČ jely na svůj první vysněný závod. Gymnastky dobře věděly, jaké mají sestavy, vše se naučily velmi pečlivě. Co ale děti ještě neznaly, je tréma a adrenalin, který lze zažít právě na závodě. I přes tato úskalí se naše sportovkyně postavily na start kategorie 01, kde se poprvé ve svém gymnastickém životě předvedly před zraky publika a rozhodčích.

Naše nejmladší PRUŽINKOVÉ družstvo se skládalo z Verči, Bei, Justy, Eli, Monči a Rozi.


Holky to nejprve rozjely na akrobacii, kde předváděly akrobatickou řadu přemet stranou a přemet stranou jednoruč. Vše zvládly moc krásně a po sečtení bodíků si držely v konkurenci 5 družstev krásnou druhou příčku. Ještě je ale čekala trampolína. Tam nastoupily za pár minut. Tréma byla vidět na každém skoku a přišly i maličké chybičky a pád. Tím, že si naše Pružinky nasbíraly bodíky na akrobacii, tak po součtu obou disciplín to stačilo na krásné 3. místo. Trenérky, rodiče a děti měli obrovskou radost, neboť první závod a zároveň první medaile je krásnou kombinací. Všichni jsme se shodli na tom, že medaile má mnohem větší cenu i proto, že děti bojovaly s konkurencí, neboť v kategorii nebyly samy.


Za dalších pár minut se začaly rozcvičovat naše zkušenější závodnice v kategorii 02. Gymnastky již z minulých let přesně věděly, co je čeká a co je potřeba zacvičit, aby se mohly veselit z medaile. Rovněž začaly na akrobacii, kde předvedly přemety stranou a sestavy ukončovaly přemety vpřed a přemety stranou. Chybičky byly (špičky, kolena, špičky, kolena . Druhá disciplína trampolína ….. no přesně jako akrobacie (špičky, kolena, špičky, kolena:). Huráááá, i přesto to cinklo a druhá medaile je na krku. Je krásně bronzová a Emka, Eli R., Simča, Verča, Sofča, Miška, Malvi, Eli K., můžou být spokojené a krásně si užít podívanou na výkony konkurenčních družstev a starších kategorií.


Po přestávce se začala na svůj závod připravovat nejstarší kategorie v zastoupení Ely, Saši, Viky, Gábi, Anet a Domči. Holky si na svůj závod připravily fliky, přemety, salta skrčmo, schylmo, toporné a různé obraty. Moc si to užily a na trampolíně si zaskákaly s přehledem a jedním pádem . Chvilka nervozity je čekala na nástupu před vyhlášením, čekaly bramboru........., konkurence byla silná. Ale NÉÉÉÉÉÉÉÉ, cinkalo to i u nejstarší kategorie a rovnou krásným druhým místem. Holky nestačily jen na tým z Dobřichovic. Krásná práce, PRUŽINKY naše!!!


Závěrem posíláme velké poděkování rodičům za svěřené děti, dětem za jejich píli a odhodlání a TJ SOKOL Frýdek-Místek a TJ SOKOL Staříč za podporu a prostor. A také velké DĚKUJEME babičce Rozárky, která v neděli překvapila naše závodnice výborným občerstvením v podobě mufinků, řízečků a spoustou ovoce a zeleniny.

Vlakem jsme přijeli v neděli večer s medailemi na krku, úsměvem ve tváři a všichni ve zdraví. Co víc si přát. Krásný den všem. Konec hlášení.


TRENÉRKY
40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page